25 Kasım Mektubu

Oğlum,

Senin annen bir kadın. Hahaha “Evet anne biliyorum, ne diyorsun sen yaaa” dediğini duyar gibiyim. Çatma kaşlarını, dur hele beni dinle. Senin annen şiddet görmüş bir kadın. Ailem dediğim erkeklerden dayak da yedim, kadın olduğum için işyerinde mobbing’e de, duygusal şiddete de, aldatılmaya da maruz kaldım. Sana bunu anlatmamın sebebi üzülmen için değil. Ben üzülmüyorum. Beni bilirsin, çabuk çabuk vazgemem çabalamaktan. Niyetim her zaman kendimi gerçekleştirmek oldu ve yaşadıklarımın tamamı, iyisi ile kötüsü ile bu çabamın bir parçası oldu. Daha da uzun bir yolum var sanki, değil mi?

E valla, her geçen gün daha da çok büyüyorsun gözümün önünde. İkiye katlandı hızın. Boyun uzadı, daha komik, daha akıllı bir çocuk oldun. Korkarım, beklemediğim hatta hazırlıklı olmadığım bir hızda genç bir adam olma yolunda gidiyorsun. Yakında arkadaşlarınla ilişkilerin farklılaşacak, hele hele kızlarla. Sana şimdi asla bir kadına vurma demeyeceğim çünkü biliyorsun, şiddetin cinsiyeti aslında yok. Sen kimseye vurma, kimseyi kırma da… da işte bazen korkuyorum acaba bir kadına zarar verirmisin diye.

Acaba diyorum ki; bir kadına, sırf kendi gönlünü eğlemek için kandırırmısın. Acaba sadece kendi keyfin için bir kadını aldatırmısın. Vurmazsın biliyorum (çünkü sana okulda vuran çocuklara bile karşılık vermediğini biliyorum) da acaba öfkene yenik düşüp onun kalbini kırarmısın, kendi kırgınlığına yenik düşüp onun canını kelimelerinle acıtırmısın. Seni seven bir kadına, ona dürüst davranma sorumluluğunu almaktansa ona değer verirmiş gibi yaparmısın. Yalanın rahatına düşkün bir adam olup, gerçeklerin ve doğruların huzursuzluğundan kaçarmısın.

Yapma e mi yavrum? Yapmazsın bilirim, çok merhametli ve dürüstsün çünkü ama ben yine de söylemiş olayım. Sana en başta dedim ya, “senin annen bir kadın” hatta hayatında şiddeti görmüş ve yaşamış bir kadın… Hah! Yapma çünkü bunların ne demek olduğunu biliyorum ya, allah göstermesin yaparsan beni bile karşına alırsın.

Sevgiler,

Annen

 

Etiketler : , , , ,

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir