Benim Bir Hayalim Var…

… Hayalimde pembe panjurlu evler var. Bu evlerde yaşayan bekar anneler var. Birbirlerine destek oluyor bu anneler. Mesela, işi veya mesleği olmayan bir anne bu evlerde yaşayan çalışan diğer annenin çocuklarına kendi çocukları ile bir arada bakıyorlar. Bir anne çalışırken diğeri de evin işini, çocukların bakımını üstleniyor. Ya da her iki anne de çalışıyor ama gelirlerinin az olması onlara istedikleri gibi bir yaşam kurmaya engel olmuyor çünkü güçlerini birleştiriyor, çocuklarına ortak bir güç ile daha iyi bir yaşam şansı tanıyorlar.

Benim hayalimdeki bu evlerde, çocuklar iki yetişkin tarafından bir arada bakıldıkları için çok mutlular. 1 tane yorgun, her işe yetişmeye çalışan bir ebeveyn yok evde. İki tane, onların her ihtiyacını ortak bir biçimde karşılayacak yetişkinleri var. Bu hayalimde kadınlar korkmuyor, geleceklerine ümitle bakabiliyorlar. Çocuklar çok kardeşli bir yaşamı, paylaşmayı öğreniyor. Birlikte üzülüyor, birlikte seviniyorlar. Kimse yalnız hissetmiyor. Böyle yuvalar olduğu için anneler bekar anne olmaktan korkmuyor; istemedikleri, korktukları bir yaşamı sürdürmek zorunda kalmıyor. Bağımsız ve özgür olabiliyor. Böyle yuvalar sayesinde, çocukların mutlu ve güvende yaşayacakları bir yaşam şansı oluyor.

Benim bir hayalim var. Hayalimde güzel, sıcak yuvalar var. Bu yuvalar beki klasik anne-baba-çocuk barındıran yuvalar değil ama en azından o yuvalar kadar sıcak ve güven veriyor…hatta belki de daha da fazlasını.

Ne dersiniz? Bu hayalim gerçekleşebilir mi?

Etiketler : , , , , , , , ,

Bu Yazıya 3 Yorum Yapıldı.

  1. Bengü Reply

    Bekar anne hayal çok güzel de hayatı başka bekar bi anne yerine bekar bi baba daha doğru olmaz mı çocuk için. Malum erkek figürünün yeri ayrı çocukların kafasında. Bana göre çocuğun ruh sağlığı için böylesi daha iyi

  2. Araflı Şehrazad Reply

    Çok güzel bir hayal. Ben de sık sık bir getto/kabile hayatı hayali kurarım, ona benzettim biraz.

    Aslında olmaz mı ki? Neden olmasın ki?

    Sevgiler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir