Güçlü Bekar Anneler: Banu Conker

Transformal Nefes Eğitmeni, tarot ve astroloji takibi uzmanı, Ben Onu Tuz Kadar Sevdim kitabının yazarı, çok yetenekli ve marifetli ve en en önemlisi hayatımda gördüğüm en yetenekli ve güzel gençlerden bir tanesinin annesi olan Banu Conker hayatımda en zor zamanlarımda ben ses etmesem de, ona haber vermesem de inanılmaz bir öngörü yeteneği ve kocaman sevgi dolu yüreği ile karşıma çıkmayı başaran çok kıymetli bir dostum, yol göstericilerimden biri (gerçektende çok sıkıntılı bir gecenin sabahında hiç beklemediğiniz anda Banu’dan gelen “şöyle yaparsan iyi gelir” gibi ödevli veya ilham verici bir mesajla veya paylaşımla güne başlayabilirsiniz). Yıllar yıllar evvel, henüz İstanbul’a taşınmadan önce twitter’a “İstifa edeceğimi patronuma söylemekten çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?” diye tweet atmıştım. O tweetime Banu dönmüştü ve verdiği tavsiyeler inanılmaz işe yaramıştı. İstanbul’a taşınınca da beni nefes seansına davet etti ve böylece yüzlerce kilometre öteden bana el uzatan bu harika kadınla yüz yüze tanışma şansım olmuştu.

Yeni hedefim benim tanıma şansına ve onuruna eriştiğim, ileride tanışacağım ve bana bir şekilde ulaşıp hikayesini paylaşmak isteyen harika ve güçlü bekar anneleri sizlere tanıtarak, sizlerle onların hikayesini paylaşmak… İstiyorum ki bekar anneler olarak birbirimizden yeni şeyler öğrenelim ve birbirimize destek olalım. Buna Banu ile başlamak istiyorum. Banu’nun bekar annelik yolculuğu ve bu süreç içerisinde kendisini geliştirmek için neler yaptığını, çalıştığı yıllar boyunca kızını tek başına büyüten bir bekar anne olarak nefes çalışmaları ve bir çok başka eğitim için özel zaman yaratıp ve emek harcayıp kendini bir şifacı olarak kendini nasıl yetiştirdiğini sizinle paylaşmak istiyorum. Dilerim ki sizler de benim gibi onunla tanışma ve onunla çalışma şansına erişin ve o bana olduğu gibi sizlere de IMG_8625ilham olsun.

 

Bekar annesin. Kızın kaç yaşındaydı babasından ayrıldığınızda?

Kızım yedi yaşındaydı ayrıldığımızda.

Zor bir ayrılık süreci miydi? Biraz anlatabilir misin?

Ayrılık sürecinin öncesi ayrılıktan çok daha zordu, üç yıl debelendik ve en sonunda boşandık. Ayrılmadan önce çok yıpranmıştım zaten. Çocukluğumdan beri kurduğum aile hayali, evliliğimin güzel olacağı beklentisi, mutlu bir hayat hayalim kökünden sarsıldı ve yıkıldı. O yüzden boşandıktan sonra da iki yıl kadar bir süre çok öfkeli bir dönem geçirdim.

Bu dönemde kendinle ilgili ve anne olmak ile ilgili neler öğrendin? Korktun mu? Destek aldın mı?

Boşandıktan hemen sonra kişisel gelişim yolculuğuma başladım. Ayrılmadan önceki dönemde intiharı düşünmüştüm ama sonra “çocuğun var, nereye gidiyorsun, titre ve kendine gel” dedim. O yüzden iyi olmaya karar verdim. Kendisi iyi olmayan anne, nasıl iyi bir anne olabilir? Önce ben iyi olursam, ancak o zaman kızıma da iyi bir yol gösterici olabilirdim. O yüzden o günden beri kendime çalışıyorum. İçimdeki öfke bittikçe de daha ilgili ve iyi bir anne olduğumu gördüm.

Kitabında ayrılık sürecini anlatıyorsun. Bu kitabı yazdığında hayatının hangi noktasındaydın?

Boşanmıştım, öfkeden kuduracak durumdaydım ve bunu akıtmaya karar verdim. Oldum olası yazmayı severim. Her akşam bilgisayarın karşısında 15 dakika geçirip yazmaya karar verdim ve yaklaşık üç ay her akşam oturup yazdım. Yazdıkça rahatladım. Üç ayın sonunda birden yazamaz oldum. Sanki hayatımda bir sayfa kapanmıştı.

Bekar annelikten nefese uzanan yolculuğunu anlatır mısın? Nefese nereden nasıl başladın? Bu süreçte (ayrılık, yalnız annelik) sana neler kattı?

2005 yılında boşandım. Astroloji ile kendime yatırım yapmaya başladım, sonra masaj, tarot, Reiki ve başka enerjiler derken 2008 yılında yoluma bir nefes semineri çıktım ve hiç araştırma yapmadan gittim. İlk günlerde her şey bir Amerikan marketingi gibi geliyordu, sürekli nefesi övüyorlardı ve her şeyin bir abartı olduğunu düşündüm, ama son gün içimdeki benlerden biriyle vedalaşınca ve eve döndüğümde kendimdeki sakinliği ve esnekliği görünce bunda bir şeyler var deyip, devam ettim. Nefes bana güç veriyor. Kendi içimde ne kadar potansiyel varsa ortaya çıkartmama yaradı. Kendimi daha kolay ifade eder oldum, daha sakinim, her gün yeni bir farkındalık yakalıyorum. Ayrılıktan sonra kendimi bulmama yaradı ve ben kendimi fark ettikçe kızıma daha kolay yol gösterir oldum, çünkü artık görünenin ötesini görebiliyorsun. Olaylara takılmadan, derslerini alıp devam ediyorsun.

Nefes çalışmalarını özellikle (ayrılık, şiddet vb..) travmalar geçiren insanlara tavsiye eder misin? Nasıl faydası oluyor?

IMG_8623Nefes neredeyse her konuda yararlı bir çalışma, zaten nefes almazsak yaşayamayız. Her yaşadığımız durumun altında bir kök inanç var. Bu kök inancı bulmadan ortam değiştirmek, elbise değiştirmek, eş değiştirmek gibi çözümlerin hiçbiri işe yaramaz, çünkü iç enerjimiz çözülene dek aynı olayları tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalırız, bir şeyleri anlamamız ve idrak etmemiz için bu gereklidir. Nefes iç enerjimizi değiştirir. Biz her zaman nasıl nefes alıyorsak, öyle yaşıyoruz deriz. İçimizden dışımıza yansıyan enerjiyle beraber dışımızdaki dünyayı da organize eder duruma geliriz, çünkü nefesle frekansımız değişmiştir artık. Kadim bilgelerin ‘içimizde ne varsa, dışımızda da o var’ dediği şey budur aslında. Kendinizi radyo frekansı gibi görürseniz, örneğin 86.00 Kurban FM’de kendinizi kurban hissedeceğiniz taciz, şiddet gibi olaylarla karşılaşırken, 101.00 Neşe FM’de neşeyi hissedeceğiniz ortamları yaşarsınız. Nefes de enerjimizi yükseltmek, kısaca frekansımızı yükseltmek için çok güzel bir yoldur. Nefes farkındalığı arttırır, bedenden travmaların atılmasına yardımcı olur ve kişinin duygularının dönüşmesiyle sevgi frekansına yaklaşmasını sağlar. En düşük enerji korkudur. Korktuğumuz başımıza geldi dediğimizde, aslında yaşadığımız şey enerjimizin düşmesi nedeniyle yaşadığımız bir durumdur. Sevgi en yüksek frekanslı enerjidir. Kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik enerjimizi yükselterek, sevgiye ulaşmaktır. Sevgi bir biliş halidir.

Benim senin ile yaptığım nefes çalışması inanılmazdı. Ruhumun bedenimden ayrıldığını, özgürleştiğini hissetmiştim. Bu herkes için böyle midir?

Herkes seansta niyetine ve daha önce yaşadıklarına göre bir deneyim geçirir. Ruhun bedenden ayrılması çoğunlukla yaşanabilen bir durumdur. Bu anlarda beden bu dünyadaki entegrasyonu için ihtiyaç hissettiği deneyimi bu şekilde geçirir.

Uzun yıllardır bekar annesin. Bu sürece yeni giren annelere ne gibi tavsiyelerin olur?

Anne olmak hayatta seçtiğimiz rollerden biri, ama bizim asıl rolümüz kendimiz olmamız. Kendimiz olmadan anne olmamız mümkün değil, o yüzden kendimizi kaybetmeden yaşamalıyız, çocuğumuza yapabileceğimiz en büyük hediye ve en iyi annelik bu olur. Saçımızı süpürge etmek, hayatımızı heba etmek, kendimize hiç zaman ayırmamak kendimize olduğu kadar çocuklarımıza da yapabileceğimiz en büyük zararlardan biri. Değerimizi önce biz bileceğiz. Başka çare yok bence.

 

Banu’nun verdiği hizmetler ile ilgili bilgi için kendisine bitutamnefes@gmail.com mailinden veya Facebookdaki “Bi’ Tutam Nefes” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Banu’nun verdiği nefes çalışmalarından faydalanmak isteyen 3 bekar anneye bir de süprizi var. Bu yazınıın altına yorum bırakan okuycular arasından çekiliş ile belirlenecek 3 kişi Banu’nun 3 seanslık nefes seansı paketine özel indirim kazanacak. Kazananları 27 Mart 2017 tarihinde yine burada açıklayacağım.

 

Etiketler : ,

Bu Yazıya 15 Yorum Yapıldı.

 1. Bilge Güneş Reply

  Bekar annelerin güç birliğine Banu Conker ile başlamak şahane bir fikir olmuş.

  Banu hanımın hakkında internette okuduklarım dışında annelik ile ilgili ortak bir kaderimiz olduğunu bu yazıyla öğrendim.

  Hayat boyu şans hep onunla ve evladıyla olsun🙏

  Sevgiler

 2. Dilek Reply

  Hiç başka bir program araştırmadan ben de sizin nefes programınıza katılmak istiyorum. Yazınızın samimiyeti programa yansıyacak çok belli. Umut var hala

 3. Hilal Reply

  Böyle bir yazı dizisi yapmanıza çok sevindim, çünkü bende 6-7 aydır bekar bir anneyim. Çoğu zaman kendimi rahatlamış hissetsem de, psikolog desteği alıyorum.
  Merakla bekleteceğim hem devam yazılarınızı hem de çekiliş sonucunu.
  Sevgiler

 4. Tulin Reply

  sitenizi yeni keşfettim ve cok guzel bi yazı olmuş umarım bi nefes çalışması alabilirim çünkü merak ediyorum tsk

  • admin Reply

   Gözde Merhabalar,
   Hediyeyi kazanan 3 anneden birisin. İsmini Banu ile paylaşacağım. 3’lü seans pakietine sana özel indirimi olacak. Şifalar olsun 🙂
   Sevgiler,
   Nur

 5. Fulya özcan Reply

  Hediyeli nefes seanlarında bende var şansım dahilinde
  Doğru nefesi öğrenip , ışıldamaya ihtiyacım var.

  • admin Reply

   Fulya Merhabalar,
   Hediyeyi kazanan 3 anneden birisin. İsmini Banu ile paylaşacağım. 3’lü seans pakietine sana özel indirimi olacak. Şifalar olsun 🙂
   Sevgiler,
   Nur

 6. Asena Reply

  Ben de isterim ben de. bu arada ben de hikayemi yazsam😄😄😄

 7. Tuğba Reply

  Ne hoş bir çalışma ve listeye eklenen okunacak kitaplardan biri daha…Yolunuz açık olsun;)

 8. Sevilay Reply

  Nefes almak ne önemli …daha oh be diyemedim şöyle bi derin nefes alıp yeni bekar anne olarak…zihnimi ,bedenimi temizleyen nefes seansınıza talibim ☺

 9. sibel Reply

  Merhaba, blogunuzu takip ediyorum, Banu hn. ın yazılarını da geçmişte takip etmiştim, hatta mailleşmiştik, tavsiyeleri mutlu etmişti beni, nefes egzersizlerini çok merak ediyorum deneyimlemeyi çok isterim..

  • admin Reply

   Sİbel Merhabalar,
   Hediyeyi kazanan 3 anneden birisin. İsmini Banu ile paylaşacağım. 3’lü seans pakietine sana özel indirimi olacak. Şifalar olsun 🙂
   Sevgiler,
   Nur

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir