Boşandıktan sonra yapılacak önemli işlerden biri kimliğin değiştirilmesidir. Benim gibi duygusal bir karmaşa yumağı iseniz, bu işlem sizin için de çok teferruatlı hatta belki de uzun süre ertelediğiniz bir iş olabilir ancak aynı zamanda çok da eğlenceli ve özgürleştirici bir deneyim haline getirmeniz mümkün.
7 adımda yapılacaklar:
1. Hiç gitmiyorsanız bile, kimliğinizi değiştireceğiniz gün kuaföre gidin ve saçlarınıza güzel bir fön çektirin.
2. Yeni, yep yeni bir gömlek giyin.
3. Hafif bir makyaj yapın, abartmayın (hep makyaj yapıyorsanız zaten abartın gitsin) bugün özel bir gün.
4. Fotoğrafçıya gidin, aynadan yüzünüzü ve saçlarınızı son bir kontrolden geçirin ve tabureye otururken kendinize “bundan sonra her şey çok güzel olacak, ben çok güçlüyüm” diyin ve en içten, kendinizi sevdiğinizi gösteren en sıcak ve en özgüvenli gülüşünüzü gösterin.
5. Yeni basılmış fotoğraflarınız ile nüfus müdürlüğüne gidin zaten gerisini orada halederler.
6. Yeni basılmış, taptaze kimliğiniz ile bir kahve içmeye gidin. Biraz hüzünlenmek normal ama ne kadar yol aldığınıza bir bakın ve geleceğin süprizleri için hazır olun.
7. Kimliğinizi cüzdanınıza sokuşturun ve kuyruğu dik tutun. Alt tarafı bir kağıt parçası yahu! Sizi tanımlayan sizin özgüven ve özsaygınızdır! Haydi devam yola.
Etiketler : , ,

Bu Yazıya 2 Yorum Yapıldı.

  1. aslı Reply

    Çok hoş bir yazı olmuş, yüzümde bir tebessüme neden oldu. İnsanlar herşeyin bittiğini düşünebilir ama unutmayalım kadınların doğasında var yaradılışında, biz oldukça güçlüyüz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir