Oğlumun Babasına:
Seninle sadece oğlumun seninle bir ilişkisi olsun da büyünce “annem benimle babamın arasına girdi” demesin diye konuşuyorum!
Oğlumun Babaannesine:
Size saygımdan değil anne demem, oğlum aile bağının ne olduğunu bilsin diye. Size anne dersem sanki babaannesi olarak kabullenmesi daha kolay olacak. Evet oğlunuzdan boşandım ve size hala anne diyor olabilirim ama inanın anne olduğunuzu düşünmüyorum. Sadece oğlum bilmesin babaannesinin anneliğin a’sından anlamadığını. Hayatta paradan daha önemli çok şey var!
Oğlumun Dedelerine:
Çok korkuyorum çok….oğlum “erkek” olmanın ne demek olduğunu sizden öğrenecek diye çok korkuyorum ve bu yüzden onun yanına bile yaklaştırmak istemiyorum sizi.
Oğlumun Halasına:
Ben ölürsem çocuğuma babasıyla senin bakıyor olma fikri beni çok korkutuyor.
Oğlumun Anneannesine:
Lütfen, benim için olmasa bile artık torununuz için mutlu olmayı öğrenin!
Oğlumun Teyzesine:
Hayatta seni sevecek bir yeğeninin olması durumunu kendi kendine yıktın ablacığım!
Oğlumun Öğretmenine:
Oğlumun okulda sakin ve “içine kapanık” durmasının sebebini onunla konuştum. Düşündüğünüz gibi “boşanmadan dolayı parçalanmış ailesi” değil sessiz olmasına sebep. İkinci sınıftayken “Suyun element açılımı H2O” dediğinde sizin sınıfa dönüp “çocuklar arkadaşınız yanlış biliyor, H3O değil, H2O” demeniz ve “Öğretmenim ben öyle demedim” diyen çocuğu dinlememeniz ve evet 7 yerine 6 kıta var demenizden dolayı. Çocuk Amerika kıtasını 2’ye bölmüş kafasında çünkü ben öyle öğrendim, öyle öğrettim. Hatalı olan bu her iki bilgi de değil, hatalı olan hataların olabileceğini bilip doğrusunu öğrenmenin iyi bir yol olduğunu öğretmemeniz.
Oğlumun Nen Teyzesine, Vey Amcasına:
Teşekkür ederim, çok ama çok teşekkür ederim. Siz olmasanız yapamazdım inanın!!!
Oğluma:
Sana kan bağımızdan iyi bir aile veremediğim için çok, çok üzgünüm ama seni çok seviyorum ve yakınlarında hep Nen Teyze ve Vey Amca gibi iyi insanların olmasını sağlamak için elimden gelenini yapacağım, büyüdükçe bunun değerini daha iyi anlayacaksın.
Etiketler : ,

Bu Yazıya 13 Yorum Yapıldı.

 1. Adsız Reply

  Nen teyze biraz ıslak opuyormus galiba duyduguma gore,yanaklar hep siliniyormus opucukten sonra 🙂

 2. Mina Reply

  🙂 Evet ama çok sevildiğini biliyormuş, öyle dedi! "Sende seviyormusun?" diye sorduğumda ise "hı hı" dedi.

 3. BB Reply

  Bunlar da benim içimdekiler:

  Kocama: Sana "oğlumun babası" demeye dilim varmıyor, çünkü sen sadece "oğlumun biyolojik babası"sın. 1 haftalıkken oğlunu terk ettin, bir daha da onu aramadın. Onun gözleri ne renk bilmiyorsun bile. Umarım onun hayatına asla girmeye kalkışmazsın, asla aramazsın ben de senin öldüğünü söylerim.

  Kocamın babasına: Senin gibi bir adamın da ancak böyle oğlu olur. Mutfağa giriyorlar diye bahçende sokak kedilerini zehirlediğini anlattığın gün nefret ettim senden. Senin bu psikopatlığını gülerek onaylayan oğlun yüzünden çok sevdiğim kedimi evlatlık vermek zorunda kaldım. Bir de ilkokul öğretmeni olacaksın, kimbilir kaç nesili kendin gibi hasta ettin. Seni kendi evimde son gördüğüm gece nasıl evlendiğini anlatıyordun. 18 yaşındaymışsın evlendiğinde, tayinin samsuna çıkmış. Ayda 2 defa pavyona gitsem para mı dayanır deyip evlenmişsin. Bunu bana benim annemin ve kendi karının yanında anlatıyorsun üstelik erkek arkadaşlarında rakı masasında değil! Keşke bu sefil hikayeni ben sizin ailenize girmeden duysaydım da sizinle hiç işim olmasaydı. Oğluma da torunum deyip yanaşmaya kalkışma asla! Bir de şu ana kadar hiç kimse sana söylememiş galiba: KEFENİN CEBİ YOK!

  Kocamın annesine: Senin gibi akli melekelerini kullanamayan kadınlar oldukça, senin gibiler çocuk yetiştirdikçe dünya böyle iğrenç bir yer olmaya devam edecek. Sen para hırsına yenik düşüp 18 günlük kızını hasta edip doktora bile götürmeye (para harcamaya) kıyamayan ve onun ölümüne sebep olan bir EVLAT KATİLİsin. Oğluma senin bakman fikri beni dehşete düşürüyordu. Bir de kendince sağlıklı beslenmeye çalışıyorsun. Biraz amıyane olacak ama bir laf vardır, kim şeyim hıyar dese tuzunu alıp peşine düşüyorsun. Ne yaparsan yap 200 yaşına kadar kimse yaşayamıyor! Çocukların günde 2 paket sigara içiyor, onların da ölümünü görebilmek için mi bu kadar uzun yaşamaya hırslanıyorsun?

  Kocamın abisine: Bu yaşına geldin hala bir baltaya sap olamadı, neden baban tabi ki. Hayatın boyunca her şeyine o karar verdi, gideceğin lise, üniversite, evleneceğin kız. "aman yok bu kız olmaz boşan bundan" dedi hemen çeyizini toplayıp babanın evine döndün. En sonunda senden kaç yaş büyük, üvey anneyle büyümüş bu sayede insanları idare etmeyi çok iyi öğrenmiş bir kadın buldun da evlendin. Sana çok acıyorum. Şimdi baban yetmiyormuş gibi kardeşin de senin hayatını yönlendiriyor, düşünsene oturacağınız evi bile karınla sen seçemediniz, babanla kardeşin nereyi uygun gördülerse orada yaşıyorsunuz. Emin ol o kadının da arkasında ona destek olacak birileri olsaydı o da çoktan kurtulurdu sizden.

 4. BB Reply

  Babama: "Ben emekli olur yanına gelir ikinize de bakarım" dedin ya dünyalar benim oldu. Baba olmak bu demek bence. Çocukluğum boyunca sen işin sebebiyle hep uzaklardaydın ama biliyordum ki hep bizi düşündün, sevgini bize pek gösteremedin ama hissettirdin, bu daha önemli.

  Anneme: Sen iki kere kanseri alt ettin, sen olmasan ben de bu kanserle (kocamgiller)yaşamaya çalışacaktım. Ellerinde ve ayaklarında nöropati var, kendi evinde kimse sana kıyamaz bir iş yaptırmaz, sen geldin hem bana baktın lohusalığımda hem de oğluma. Seni çok hayal kırıklığına uğrattım, keşke sana layık olabilseydim.

  Kızkardeşime: Çocukken hep bir kardeşin olsun isterdin, bak şimdi oldu 🙂 Bana bir şey olursa oğlum sana emanet. Ona benden bile iyi bakacağına eminim. Sen insanları benden daha iyi tanıyorsun, hep haklı çıktın.

  Melek oğluma: Sen gelmeseydin evimizdeki şeytan defolup gitmeyecekti. İyi ki geldin can yoldaşım.

 5. Mina Reply

  BB'ye: İyiki beklemedin. İyiki hemen uzaklaştın. Ben 11 yıl bekledim, gerek yokmuş. Çok cesursun! Dualarım sizinle! Allah ailenden razı olsun ne büyük şans, ne büyük destek.

 6. NzN Reply

  bayanlar ben ikinizi birden canı gönülden tebrik ediyor ve sizin gibi güçlü kadınların evlatlarının da çok güçlü bireyler olacaklarına inanıyorum….
  okudukça benim kalbim kaldırmadı bunların içinde olmak ve sağlıklı çıkabilmek takdire şayandır :))

  kolaylıklar diliyorum hayatlarınızda ve kocaman sevgilerimi gönderiyorum…

 7. Mina Reply

  🙂 teşekkürler NzN. Valla insanın önüne çıkınca olaylar; bir güzel uğuraşıyorsun, yapacak birşey yok! İnşallah ne demek istediğimizi asla, asla öğrenmezsiniz ama olurda olursa, ne kadar güçlü olduğunuzu direkt görürsünüz, insan başediyor, öğreniyor!
  Ne kadar sağlıklıyım….tartışılır :)) BB sen? :))

 8. BB Reply

  NzN ben de teşekkür ediyorum iyi dileklerin için. Hiç tanımıyorum seni ama vicdan ve merhamet sahibi bir insan olarak içtenlikle bu cümleleri kurman çok güzel. Keşke dünyadaki herkes senin gibi olabilse.

  24 saatimi onunla ilgilenmeye adamam gereken minicik bir bebeğim olmasaydı aklımı kaybedebilirdim. Yani tamamen kaybedebilirdim, şu an için (sadece) dalgınlık ve unutkanlık hali var. Bir de ellerimde ne olduğu belirsiz bir titreme baki kaldı. Doktorlar psikolojik deyip işin içinden sıyrıldılar 🙂

  Allah kullarına kaldıramayacağı yük vermezmiş. Bu sözü düşünerek kendi kendimi (ve mina'yı da) teselli etmek istiyorum.

 9. NzN Reply

  BB,
  "minicik bir insanı ellerine alıp hayata birey olarak bırakabilmek" işte bu hayatta en büyük değerlerden biri. hele ki bunu tek başına yapıyorsan işte o zaman paha biçilmez. senin ki bir çok kadına göre çok daha zorlu bir süreç olmuş. şu anda minnak kaç aylık bilemiyorum ama hepsi bir gün geçecek ve hep inandığım bir şeyi bir kere daha tekrarlamak istiyorum:
  yaşanan her şey hayatlarımızda birer basamak ve ne kadar zor görünürse görünsün, ne kadar saçma ve hatta ne kadar kötü görünürse görünsün hepsi bizleri hep yukarı çıkarır. acı çekerek öğrenmek gibi ters bir yolu seçmişiz insanlık olarak….
  mina,
  ne cici şeyler yazmışsın sennnnn :))

 10. Adsız Reply

  Kocama: Nasıl bu kadar ahlaksızdın da ben göremedim..7 aylık bebek ve karını ben eğlenmek istiyorum diyip gittin..Bizsiz cehennemde eğlenirsin umarım.Bana yaşattığın acıları ve attığın iftiraların acısını elbet soracağım.

  Kocamın beni aldattığı kadına : Neden bilmiyorum ama psikiyatriste şöyle dedim:''o da bir gün anne olacak ve benim yaşadığım acıları yaşamasın''.Sen bebeği olan bu kadına acımadın, ne kocamla eğlenirken ne de onunla çıkarken.Üstelik farkındaydın da herşeyin.Ben yine de ilerde olası evladını düşünerek başıma gelenlerin aynısı senin de başına gelsin bedduasını okuyamıyorum.Öyle acı ki..Hiçbir melek bebeğin başına gelmesin.

  Oğluma :Bil ki seni herşeyden çok seviyorum.Seni çok iyi yetiştirmeye çalışacağım.Ne olursa olsun sen üzülme bebeğim..

 11. Adsız Reply

  Oğluma:
  Sana kan bağımızdan iyi bir aile veremediğim için çok, çok üzgünüm ama seni çok seviyorum ve yakınlarında hep Nen Teyze ve Vey Amca gibi iyi insanların olmasını sağlamak için elimden gelenini yapacağım, büyüdükçe bunun değerini daha iyi anlayacaksın.

  Ben de veremedim maalesef ogluma iyi bir aile.iyi bir gelecegi olur umarim. Ayni korkulari ayni kizginliklari ben de yasiyorum az cok.Ama söyle de bir sey varmis " Kinadigini yasamadan can vermiyormus insan". Bu bir nebze olsun rahatlatiyor beni.Bana ve bizim gibi annelere yasattiklarini yasayacak olmalari huzur veriyor bana 🙂
  Sevgiyle kalin..

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir