Zaman Apolotik Olma Zamanı Değil

Ya geç kaldım bu yazı için… bildiğiniz  bu saat oldu ve geç kaldım ama en azından ileride oğlum okur diye yazayım yine de dedim.

Yarın seçim var. Oy verme konusundaki önemi anlatmama gerek yok. Zaten daha da yeni geçirdik bu süreçleri. Oy Ver diye bağıranlar, sandık başında nöbet tutarak oylarımızı korumaya çalışan insanlar, can insanlar.

Oy verin, oy verirken de aklınızı, vicdanınızı ve hayallerinizi de götürün yanınıza. Birer anne olarak da, çocuklarınızı geleceğini de götürün sandığa. Mühür basarken, bu ülke de yalnız bir kadın olarak çocuk büyütmeye çalışmanın ağırlığını hissedin. Tek başınıza ev geçindirmeye çalışırken karşılaştığınız zorlukları hatırlayın ve eğer şiddete uğradıysanız, en çok da o şiddeti ve ondan kurtulduğunuzu hatırlayın…ve farkında olun…sizin kurtulduğunuz durumu, kayıplarınızın ve daha bunları yaşamamış olan ama yaşama ihtimali her gün artan kadınların farkında olun. Oyunuzu verirken, kadınların bu ülkede yaşamak için, özgürlükleri, bedenleri ve namusları için, ayrılmak için, boşanmak için canlarını feda etmek zorunda olduğunu hatırlayın.

Haydi hepsini yazmayayım…sokakta ölen gençleri, evinde öldürülen kızları, direnişi, ekmek parasını, suyun üstünü, yerin altını, zeytin ağaçlarını, kuşları, boğazdaki domuzları, gemileri…bu konuları açmayayım…lütfen, lütfen çocuklarınızı, çocuklarımızı unutmayın sandık başında. Bir yaşamımız, onların bir yaşamı var, sevgili anneler, zaman apolitik olma zamanı değil.

Etiketler :

Bu Yazıya 1 Yorum Yapıldı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir